top of page
Пошук
Фото автораOpen Media Ukraine

Росія може розпочати гібридну агресію проти НАТО за допомогою ПВК Вагнера


Бойовики Вагнера (Фото:REUTERS/Alexander Ermochenko)

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що Росія може розпочати гібридну агресію щодо НАТО за допомогою найманців ПВК Вагнера. Під загрозою прикордоння Польщі та країн Балтії. Повідомляє NV.


Він написав у Twitter, що такі дії відповідають стратегії з «підвищення ставок» з метою тиску на союзників. Таким чином країна-агресорка Росія хоче вплинути на підтримку України країнами-членами Альянсу.


Він заявив, що саме прикордонні території Польщі та країн Балтії можуть бути ціллю росіян, оскільки бойовики ПВК Вагнера «не можуть сидіти без роботи в наметових містечках у Білорусі».


Подоляк підкреслив, що найманцям потрібні регулярна участь у бойових діях і «солодкі фінансові потоки», а вилазки ДРГ на українському кордоні є проблематичними, оскільки він надійно укріплений.


Радник голови ОП зазначив, що Сувальський перешийок — 100-кілометровий відтинок кордону між Польщею і Литвою, є «спокусливою» територією для російських окупантів.


При цьому Подоляк сумнівається у тому, чи зможе НАТО дати відсіч найманцям.


«Готовність країн НАТО давати відсіч озброєному угрупованню наразі неочевидна, а невизначеність сприймається Росією як слабкість і є живильною силою для провокацій», — наголосив він.


Подоляк підкреслив, що рішенням є невідкладне надання Україні зброї для знищення російських окупантів. За його словами, саме це може забезпечити спокій у Європі.


«Звичайно, Східна Європа це і так чудово знає. Але що далі інші столиці розташовані від Росії, то частіше іноді доводиться про це нагадувати», — сказав він.


Вагнерівці у Білорусі - що відомо

24 червня «вагнерівці» на чолі з ватажком Євгеном Пригожиним припинили свій одноденний бунт після переговорів Пригожина із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Російський диктатор Володимир Путін тоді дав вагнерівцям три варіанти дій, серед яких — заслання до Білорусі.


За кілька днів після цього з’явилися повідомлення, що в Білорусі почали зводити табори для розміщення вагнерівців, а незабаром з’явилися і супутникові знімки ймовірного польового табору ПВК. Лукашенко ж говорив, що в Білорусі не будують табори для вагнерівців, але за необхідності «допоможуть із розміщенням».


20 липня міністерство оборони Білорусі заявило про спільні з бойовиками Вагнера «навчання» біля кордону з Польщею.


Того ж дня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що його країна перекинула частину своїх військ до східного кордону на тлі прибуття в Білорусь найманців ПВК Вагнера.


Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що його країна підтримає Польщу в разі атаки ПВК Вагнера з Білорусі.


У ДПСУ заявляли, що Білорусь може розмістити на своїй території близько 8 тисяч найманців ПВК Вагнер. Однак, зазначили в українській розвідці, поки зарано говорити про перекидання вагнерівців до Білорусі.


Згодом з’явилася інформація, що «вагнерівці» в Білорусі навчатимуть білорусів вести бої. Про це говорив, зокрема, генсек НАТО Йєнс Столтенберг, а 12 липня переговори щодо навчання білоруських спецпризначенців підтвердили в МВС Білорусі.


Водночас 14 липня в ДПСУ повідомили, що РФ вивела майже всіх військових із Білорусі.


19 липня моніторингова група Беларускі Гаюн повідомила, що до Білорусі заїхала вже дев’ята колона ПВК Вагнера.


0 коментарів

Comments


bottom of page